Test KTM 2012 aneb hodně zamotaná hlava

19.06.2011 18:46

Tuto sobotu 18.6. jsem byl pozván firmou Shivamotoshop na test motocyklů KTM modelů 2012. Na motocrossové trati v Chlistově nedaleko Milevska byly připraveny dva motocykly, a to dvoutaktní tříkilo a žhavá novinka KTM 350EXC. Přijel jsem úplně první, tak jsem si mohl vybrat na čem se svezu nejdříve. Díky načtené chvále nové třistapadesátky to bylo celkem jasné. Trať byla dost bahnitá, ale perfektně upravená. Skoky byly na vkus enduráka dost nabroušené, tak jsem začal opatrně. Motorka poslouchala a nechtělo se mi věřit, že to je "pouze" třipade. V zatáčkách motorka držela jako na kolejích, na rovinkách výkonu až až. Na nerovnostech a skocích fungoval podvozek na jedničku i přes moji vyšší váhu. Motorka působí lehkým štíhlým dojmem. Vše co jsem o této motorce četl  a bral jsem trochu z rezervou, je pravda.  Váha a ovladatelnost dvěstěpadesátky a výkon čtyřipade. A to na motorce byl sériový výfuk. Když se namontuje "Akrap", tak je to prý neskutečné dělo. Ani se mi nechtělo ji vracet. Jelikož se zájemci o svezení začali sjíždět, tak jsem ji vrátit musel.

Ještě na mě čekalo oblíbené tříkilo. Motorka byla ještě čistá a  na první "pohmat" na mě zapůsobila svoji štíhlostí a proti mé 2010ce ještě lehčeji. Motor i rám je vylepšený, převodovka je šestistupňová. Jelikož už jsem byl zahřátý a trať už jsem měl osahanou, tak jsem začal ostřeji. A ejhle, do žádné zatáčky jsem se nemohl vejít a měl jsem několik krizovek. Na předešlou třipade jsem si za krátkou dobu tak zvykl, že jsem zapoměl co dvoutaktní raketa potřebuje. Když jsem se rozpomenul, tak už to bylo dobré. Podvozek přímo parádní, motor výkonu až moc. Brzdy výborné, prostě vše funguje tak jak má. Vše naprosto přesné.  Nové plasty jsou také moc pěkné.  

Jelikož už nějaký čas uvažuji o koupi nové motorky, tak hned po vrácení druhé motorky jsem začal intenzivně přemýšlet co teď. Že to bude KTMka v tom už mám celkem jasno. Ale jaká? Dvoutaktní dělo, které je strojem na adrenalin nebo úžasně přesná, ale výkonná třipade.

Aby se mi lépe rozhodovalo, tak jem si půjčil třistapadesátku ještě jednou. Trať už byla pekně vyjetá a dalo se za to pěkně vzít. Nabyl jsem dojmu , že na této motorce se mi nemůže nic stát. V zatáčkách jsem si připadal jako David Knight a na skocích jako Travis Pastrana...   A ejhle už jsem ležel. Nejprve jsem koukl, jestli mě někdo viděl (a viděl), a poté jsem koukl na motorku. Když jsem viděl ten nový blástr ohnutý v bahně, tak jsem si říkal já vůl, to jsem si zase vydělal. Naštěstí jsem motorku zvedl a zjistil, že je vše v pořádku. Pomalu jsem odjel do depa a motorku vrátil.  Stejného dojmu jako já před pádem asi nabyl další účastník " KTM zájezdu" a byla z toho zlomená klíční kost.

Z Chlistova jsem odjížděl plný dojmů a s gulášem v hlavě. Jakou motorku si koupím to opravdu nevím. Nejradši bych obě, ale tak dobře na tom fakt nejsem. Doufám že se nebudu rozhodovat tak dlouho jako loni, kdy jsem se rozhodoval tak, že motorky už nebyly.

Jednu dobrou zprávu jsem z Chlistova, ale přivezl. Firma Shivamotoshop, která je prodejcem motocyklů KTM nabídla našemu teamu spolupráci. Podpoří náš team. O výhodách, které s touto spoluprácí souvisí, Vás budu informovat na teamové gril párty, která se plánuje za dva týdny v pátek nebo sobotu a bude společné focení a předávka teamového oblečení. Takže si předběžně termín rezervujte, protože ten kdo bude chybět, nic nedostane.

F.F.

 

  

Diskusní téma: Test KTM 2012 aneb hodně zamotaná hlava

Datum: 20.06.2011

Vložil: Jíra

Titulek: :)

Pěkný! Že bych přestoupil do jiného teamu? :) Vezmi 350ku - konečně pořádný zvuk místo toho "bzučidla". ;)

Datum: 20.06.2011

Vložil: F.F.

Titulek: Re: :)

Jsem hodně nalomenej. Jak bylo v Benešově? A kdybys chtěl do našeho teamu nic tomu nebrání. :-)

Datum: 21.06.2011

Vložil: Jíra

Titulek: Re: Re: :)

Celou noc lilo a tak jsem raději skládal LEGO (=příprava motorky na prodej).

Bych vám to kazil. :)

Datum: 22.06.2011

Vložil: Ludva

Titulek: Re: :)

jaky bzučidlo? ja neslyšel Frantu přidat plyn

Datum: 23.06.2011

Vložil: F.F.

Titulek: Re: Re: :)

Jsem šetřil benzín, tak jsem si tam nechal podložku nad šoupátkem. Když to bude třeba, tak ji vymontuju ale pak za sebe neručím :-)

Datum: 19.06.2011

Vložil: Olinka

Titulek: Párty

Jsem slyšela, ža párty bude u Hofíka na zahradě a bude i společné koupání v bazénu. Tak to jsem teda zvědavá.

Datum: 20.06.2011

Vložil: starej Hofik

Titulek: Re: Párty

Teda Frantisku, mel jsem te za hodnyho, klidnyho zivnostnika, co ma rad pohodove vikendove vyjizdky na motorce. Proto jsem s tebou take vzdy meho synacka Jenicka poustel a z tebe se posledni dobou klube tak trochu hulvat,co mi chce jeste k tomu znicit zahradu, o kterou tak pracne pecuju kazdy den.....

Datum: 20.06.2011

Vložil: Kamil

Titulek: Re: Re: Párty

Pane Hofik puste nas na zahradu a z Jenicka bude profik. Z bazenu bude brod a dražky se udelaj behem chvilky jen ho poradne zavlažte at se nam pekně vyjiždi myslim ty dražky. Aještě ušetřite za vodu a za chemii do bazenu. S pozdravem Kamil

Datum: 20.06.2011

Vložil: F.F.

Titulek: Re: Re: Re: Párty

Pane Hochmann, já jsem to konzultoval s Honzíkem a on říkal, že nebudete doma. Tak jsme měli v plánu to potom hodit na toho souseda co má tu Jawu 350, jak ho stejně nemáte rád. Hold to uděláme u Jardy v Bolešinech. Ten má ten trávník taky pěkně střižený a bazén koupíme někde v Albertu.

Datum: 20.06.2011

Vložil: Honďák

Titulek: Re: Re: Re: Re: Párty

A já tu naší slavnou hostinu... https://www.youtube.com/watch?v=ZhH-zMTsoBk&feature=player_detailpage#t=274s

Přidat nový příspěvek