Shaun Simpson - rozhovor o dehydrataci a USWE

22.07.2010 09:07

 

Všechny nové picí systémy USWE jsou již používány jezdci Grand Prix a AMA. Produkt je lehký a dává jezdci možnost zabránit dehydrataci při řízení motocyklu.

 


 

Jedním z jezdců, kteří USWE používají je Shaun Simpson z Red Bull KTM Factory teamu. Tento Skot nám představil jak systém funguje a proč na něj spoléhá.

 

MXlarge: Shaune, mohl bys nám vysvětlit v čem je tento systém zvláštní?

 

Simpson: USWE systém pochází ze Švédska a byl nejdříve používán pro běžecké lyžování a podobné vytrvalostní sporty. Vstoupil také do oblasti motokrosu a přestože motokros není vytrvalostní sport může to být drsných 40 minut. Když je teplo, máte sucho v ústech a k dehydrataci tak dochází velmi rychle. Dokonce i když jste dobře hydratován před závodem, tak k jeho konci může být již všechno jinak a vy se můžete díky žízni propadnout.

 

MXlarge: Jak se Ti s tímhle systémem jezdí a co používáš k pití?

 

Simpson: V podstatě udržuje tělo svěží a zabraňuje nepříjemnému pocitu sucha v ústech nebo slepených rtů. Také když je prašno, tak si můžete vypláchnout ústa. Dávám si na žízeň pozor nejen v extrémních případech a použil bych jej na místech jako je Lierop dokonce i když prší - je to těžký okruh a vy potřebujete najít způsob jak při jízdě „doplnit palivo“. Systém plním nápojem obsahujícím soli nebo energy drinkem, ale ničím co je příliš lepivé, protože si nechci zalepit ústa.

 

MXlarge: Jak se s tím pije? Vydrží to celou jízdu?

 

Simpson: Ve vaku, který používám, je 500 mililitrů nápoje a to je na rozjížďku dost. Jestliže pořádně pijete každá dvě kola, tak jste v pohodě po celý závod. Pouze si najít správné místo a občerstvit se. Někdy „v zápalu boje“ na to můžete zapomenout a tak je šikovné, pokud Vám to připomene někdo z teamu.

 

MXlarge: Je systém opravdu „hands free“ nebo ne?

 

Simpson: Na rozdíl od jiných podobných produktů, kde k obsluze potřebujete ruce, je USWE opravdu jedinečný výrobek pro motokros a ostatní sporty, jelikož náustek si do úst nasměrujete jazykem. Je tedy opravu „hands free“.

 

MXlarge: Vypadá to, že se použití drink systémů rozšíří – jestliže se rozhlédneme v Glen Helen - mám na mysli že Townley ho používá, De Dycker, Nagl, Desalle a Ty sám?

 

Simpson: Někteří kluci říkají, že tuhle věc nepotřebují, ale to mne netrápí. Je to dobrý systém, který se jednoduše připevňuje k chrániči krční páteře a celé i s náplní to váží něco přes půl kila, takže mě to nezatěžuje a je skvělé mít při jízdě k dispozici studené pití.

 

MXlarge: Všiml jsem si, že máš na Tvém USWE skvělý design.

 

Simpson: Máme vlastní design a ten můj je stejný jako část dresu, kterou chránič páteře překrývá. Zřejmě ten, kdo to vymýšlel, chtěl aby to vypadalo dobře a to ať máš Leatt Brace nebo Alpinestars. Vypadá to fakt skvěle.

 

Vyrábí se celá řada systémů pro různé chrániče. Max má jiný chránič krční páteře a také USWE používá. Dokonce i když nepoužíváte chránič krku, tak můžete použít systém, který je jako batoh. Je to opravdu jednoduché a bez starostí – pouze systém naplníte a můžete vyrazit.

 

Zdroj: www.mxlarge.com

Picí systémy USWE a mnoho dalších vychytávek pro motocross a enduro koupíte na www.dirtrider.cz