První závod MČR a PČR v cross country již příští týden

13.03.2011 08:25

 

19.-20.3.2011 startují první závody sezóny 2011 v cross country v Jiníně u Strakonic

Již jen posledních několik málo dní zbývá do startu nové závodní sezóny v cross country, která vypukne v motokrosovém areálu v Jiníně prvním podnikem 19. - 20. března.A co na nás letos čeká ?.
Premiérově se pojede mistrák jako Mezinárodní MČR.Třídy jsou vypsány v E1, E2, E3 a absolutní junior. V Přeboru ČR se slučují třídy malých obsahů do třídy 80.Další přeborové třídy jsou vypsány - E1, E2, E3, Veterán 1 ( 40 - 50 let )a Veterán 2 ( nad 50 let ). Z kategorie Hobby se stává Přebor C. Povinně postoupily první tři z ročníku 2010 z přeboru do mistrovství ČR. Závody v cross country se pojedou v Jiníně, na Kamýku, v Žáru u Čkyně, v Radvanicích, v Kramolíně, ve Velkém Boru a závěr bude v Sedlčanech. Celé mistrovství bude provázet i seriál nelicenčních jezdců pod názvem ADT Cup. Největší novinkou bude však beze sporu systém závodů mistrovství ČR. Závody se pojedou jako dvě samostatně bodované rozjížďky v délce 45 - 60 minut a s pauzou na servis.V letošním roce si jezdci pro své číslo mohou ve všech třídách zvolit libovolnou schválenou kombinaci čísel a podkladů pro enduro i motokros. Novinek je celá řada a najdete je jak v soutěžních řádech - na stránkách autoklubu , tak i v následných ZU ( zvláštních ustanoveních ) k jednotlivým podnikům. Další podrobnosti najdete na oficiálním webu seriálu - www.countrycross.cz, kde probíhá registrace do jednotlivých mistrovských soutěží stejně jako do zmíněného ADT Cupu.
Přejeme všem jezdcům úspěšnou sezónu bez zranění a divákům příjemný a hodnotný sportovní zážitek v nadcházející sezóně 2011.


Diskusní téma: První závod MČR a PČRv cross country již příští týden

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek