MEZ MČR MOTOKROS-STŘÍBRO

17.05.2010 22:05

V neděli jsem si nenechal ujít krásné závody ve Stříbře. Velké množství diváků se mělo na co koukat.

 

1.jízda MX2

Holeshot urval Smola, ale Francouzi Richierovi odolával jen 3 kola. Ambice na vedoucí dvojici si dělal Rakušan Ringhofer. Jinak ale mínil staronový "Cosmetic" Pepa Kulhavý a prodral se na dílčí třetí stupínek. V závodě mnoha pádů ale i on chyboval a pořadí se vyměnilo. Rakušan měl později plné ruce práce s Němcem Thurym. Ten nasazené tempo neudržel a propadl se na jedenáctou příčku. Naopak z hloubi pole se kousl Sukup a dotáhl to až na páté místo za Kulhavého.
Trať je dnes přes veškeré úsilí pořadatelů hodně náročná abudeme zvědavi, jak si s ní jezdci poradí s přibývajícími jízdami.
Pořadí - 1. Richier, 2. Smola, 3. Ringhofer
1. jízda Veteráni

Pakliže s těžkým terénem měli v úvodu problémy MX2, o Veteránech (pánové prominou...) to platí dvojnásob. Krédo "závodit pro radost a dojet ve zdraví" platilo beze zbytku. Proto jsme neviděli veterány tak rychlé jako v Pacově a souboje také nebyly tolik kontaktní. Ti, co to mají v ruce, se ale necourali. Platí to především o Kučírkovi. Holeshot mu sice sebral Krč, ale ještě v prvním kole se Kuča začal všem vzdalovat. Druhý jezdil čerstvý padesátník Špaček před Froňkem, zatím co Krč se o několik příček propadl. Hezké 4. místo za vedoucí trojicí udržel dobře odstartující Hrdinka. Rozdíl mezi vítězným Kučírkem a druhým Špačkem byl minutu deset vteřin. Mnozí diváci by tak jistě byli zvědavi, kdyby Kuča potrénoval, jak by si vedl ve své bývalé královské třídě.
Pořadí - 1. Kučírek. 2. Špaček, 3. Froněk1. jízda MX3-OPEN

Třída MX3-OPEN má každoročně v Pacově cosi jako "zahřívací kolo". Ve Stříbře se ale nikdo nestačil divit. Na holeshot lajně byl první Bartoš, od zatáčku dál už vedl jezdecké pole Mitvalský. Za ním se v prvním kole srovnali Žerava, Maďar Németh, Bartoš, Zaremba a Čepelák. Hned v témže kole si ale Žerava stihl "zašlápnout" a po dalším pádu začínal od konce. Čepelák začal stínat hlavy a ve třetím kole už jezdil za Némethem, jehož ale nestáhl, spíš naopak. Rychlostí na něj prostě neměl. Zaremba se mezitím prodral na třetí příčku a první pětku začal stíhat Kadleček. Za to Mitvalský se propadal a závod nakonec udělal Michek. Z desátého místa nezadržitelně stoupal až na třetí. Na Čepeláka už měl ale velkou časovou ztrátu. Pokud by však lépe odstartoval, měl by Németh možná větší práci. Na kdyby se ale ani motokros nejezdí. Stejně se v rozjížďce líbil i Kadleček, který po Bartošovi překonal i Zarembu a dojel čtvrtý.
Pořadí - 1. Németh, 2. Čepelák, 3. Michek

2. jízda MX2

Už to vypadalo na kopírák z mistrovské premiéry, když čelo opanovali Richier, Sukup a Ringhofer. Nejrychleji sice odstartoval Kulhavý, ale ten hned ve třetím kole prorazil pneumatiku. Opakování zahraničního debaklu z Pacova nahrával i špatný start Smoly, který začínal rozjíždku v polovině druhé desítky. Hnán svými příznivci a jistě i šéfem staronového Motoman motokros teamu Pepíkem Tomanem však mocně dotahoval. Ve dvanáctém kole nezvládl pokus o předjížděcí manévr Ringhofer, jenž se místo před Sukupem ocitl na zemi. Tím poskočil finišující Smola až na 3. příčku. Z dvanácti vteřinové ztráty na Sukupa stihl ještě 7 (!) vymazat, ale více už by bylo nad lidské síly. I tak zásluhou nejen Sukupa, ale i Smoly se na bedně mluvilo přece jen více česky. Pořadí: 1. Richier, 2. Sukup, 3. Smola

2. jízda Veteráni

Trať osušil vítr a později i sluníčko, a tak si to veteráni rozdávalapřece jenom razantněji než při své premiéře. Pochopitelně se bojovalo až za Kučírkem. Druhý jezdil Špaček, ale velkou chuť dostal Hrdinka. Za touto dvojicí jezdil jako stín Malovaný a s menším odstupem Majer. Souboj o druhé až čtvrté místo byl napínavý a vyrovnaný. Špaček se nevyhnul kolizi, z čehož vytěžil Hrdinka, který se dostal na druhou příčku. Svého pronásledovatele Malovaného ale vyhecoval natolik, že s ním na konec pozdější souboj prohrál. Špaček se mezitím vrátil na třetímísto a na Hrdinku tak na konec zbyla bramborová medaile.
Pořadí - 1. Kučírek, 2. Malovaný, 3. Špaček

2. jízda MX3-OPEN

Po Pacově italská TM zapracovala na elektronice a Michek neměl problém. Získal holeshot a když ještě v prvním kole Maďar Németh na celkem lehkém skoku upadl začal jihočech diktovat tempo závodu. V patách měl Čepeláka a Žeravu. Posledně jmenovaný asi v pátém kole zvolnil a vypadal na defekt. Potom se znovu rozjel, ale už se značnou ztrátou. Výborný souboj předváděla 20 minut čtveřice na čtvrtém až sedmém místě. Zaremba, Masařík, Brabec a Kadleček si nedarovali ani metr, čekalo se na chybu. První zachyboval Masařík, Brabec se ale z darované pozice dlouho neradoval. Překonal ho Kadleček a pověsil se na záda Zarembovi. Kadlečkovy snahy o třetí místo zhatilo až dvě kola před koncem vypadlé víčko z chladiče. Z jmenované čtveřice se Masařík nevyhnul ještě dalšímu pádu a klesl až na dvacátou příčku. Vpředu Čepelák dlouho atakoval Michka. V jedné ze zatáček ale špatně trefil kolej, což ustál. Ztratil ale 4 vteřiny, Michek ještě zabral a vedení udržel. Žeravovi se vyplatilo vrátit do závodu, když se na konec dokázal prokousat na sedmou příčku. Ovšem nepřekonatelným "skokanem" závodu byl bezesporu Németh. Po zmiňovaném pádu v prvním kole se neuvěřitelnou stíhačkou katapultoval z 38 příčky až na osmou.
Poadí - 1. Michek, 2. Čepelák, 3. Zaremba
Průběžné pořadí MEZ MČR-MX2
1. RICHIER Florent 93 bodů
2. RINGHOFER Philipp 78 bodů
3. SUKUP marek 76 bodů

Průběžné pořadí MEZ MČR-MX3-OPEN
1. NÉMETH Kornél 88 bodů
2. ČEPELÁK Jiří 86 bodů
3. ZAREMBA Jan 70 bodů

Průběžné pořadí MEZ MČR-VETERÁN
1. KUČÍREK Miroslav 100 bodů
2. ŠPAČEK Zdeněk 82 bodů
3. FRONĚK Jan 79 bodů

Průběžné pořadí Poháru VETERÁNŮ nad 50 let
1. ŠPAČEK Zdeněk 100 bodů
2. POTŮČEK Jaroslav 88 bodů
3. ŠTAUD Miroslav 74 bodů

ZDROJ:MOTO-CROSS.CZ