Macháček se ujal na Dakaru vedení před Plechatým

02.01.2011 20:18

 

Josef Macháček Dakar

19:00 | Dnes | ČTK

Córdoba - Josef Macháček a Martin Plechatý na yamahách vévodí po úvodní etapě Rallye Dakar pořadí v kategorii čtyřkolek. Vítěz závodu z roku 2009 Macháček vede o 66 sekund, na třetím místě ztrácí Argentinec Sebastian Halpern přes tři minuty.

Na trati je ještě argentinský obhájce prvenství Marcos Patronelli, který startuje po těžkém zranění z přípravy a nestihl při úvodním spojovacím úseku přijet včas na start rychlostní zkoušky.

Pořadatelé ale Patronellimu, který si na konci listopadu zlomil oba kotníky i klíční kosti, dovolili podle informací na webu soutěže výjimečně odstartovat se zpožděním.

Motocyklům vévodí Faria na KTM

Prvním lídrem mezi motocyklisty je Portugalec Ruben Faria na KTM, který oslavil čtvrté etapové vítězství v kariéře o půl minuty před obhájcem prvenství Cyrilem Desprésem z Francie. David Pabiška je na 36. místě se čtvrthodinovou ztrátou.

Automobily jsou dosud na trati, kamiony ještě do 222 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušky na trase z Victorie do Córdoby (788 km celkově) ani nevyrazily.

V pondělní etapě čeká konvoj cesta z Córdoby do San Miguel de Tucuman. Celkem je na programu 764 km, z toho 324 km tvoří rychlostní zkoušku.