Enduro Beskyd Cup – Branky 18.7.2010

19.07.2010 11:00

Branky 18.7.

Reportáž pana Iva Maršálka

Branky u Valašského Meziříčí byly místem konání dalšího závodu Enduro Beskyd CUPu. Měla se konat klasická cross country, ale i druhý den se jely sprinty. Noční bouřka udělala z prvního kola, řádnou klouzačku. Trať to sice namočilo, ale voda nestačila prosáknout dost hluboko do vedry vysušené země a ty tři centimetry blátíčka se nabalovaly na gumy neskutečně kvalitně. Závodníci nemohli vyvinout dostatečnou rychlost, aby odstředivá síla vyhodila bláto z drapáku. A navíc seno, které leželo na trati, se nalepovalo jako armatura, do bláta. No prostě „idylka“ Někteří to zapíchli hned po prvním kole a ti kteří vydrželi, se nakonec dočkali i kostiček. Vodní a bahenní lázně v lese fungovaly v několika drážkách a průjezdy tohoto prostoru doznávaly v každém kole nějakých změn.

Pořadatelé s týmovými „vyprošťováky“ se snažili některé místa vyložit kládami a placáky, ale to bylo vždycky jenom na chvilku, než jim to někdo rozhodil. Po kolena v blátě posouvali motorky i jezdce do protisvahu a dařilo se jim to udržet průjezdné. Počasí bylo pošmourné, ale konečně se dalo dýchat. Sobotní písečnou bouři vystřídala nedělní klouzačka. I nálada a účast byla nějaká trochu „pošmourná“ a hláška jedno kolo za 100, putovala depem. Možná to byl jenom takový „tepelný šok“ z dlouhotrvajících pětatřicítek do čerstvých, vlhkých, třiadvaceti.

Faryn enduro team reprezentoval Rober Bordovský, který ve třídě Hobby do 250 vybojoval 2.místo a Štěpán Říha, který se umístil na 4.místě. Gratulujeme!